مدیریت ارتباط با مشتریان

مفهوم مشتری در گذشته با امروز چه تفاوتی داشته است؟

در سال هایی که به عنوان عصر تولید از آن یاد می شود همواره مثال معروف شرکت فورد و تولید خودروی فورد مدل T در آن یکی از بهترین روش های پرداختن به آن دوره است. در عصر تولید با توجه به عدم وجود بازار رقابتی و همچنین نگاه درون به بیرون تولید کنندگان محور تمامی برنامه ریزی ها و اقدامات آنان تخصص و معیارهایی داخلیشان بود. هر شخصی که متقاضی کالا یا خدمتی بود می بایست از بین گزینه های محدود و آنچه که وجود داشت انتخاب می نمود.

به مرور با پیشرفت صنایع و رکود بازار در ده های 70 و 80 شرکت ها نسبت به امر کیفیت توجه بیشتری نموده و سعی در این داشتند که با افزایش سطح کیفی محصولات و خدمات خود و همچنین بهره گیری از تبلیغات جذاب به معرفی محصول یا خدمت خود پرداخته و مخاطبان خود را جذب نمایند اما همچنان نگاه درون به بیرون و محوریت دانش و تخصص داخلی آنان بود که تعیین کننده ی مسیر تولید و ارتقاء کیفیت به شمار می آمد.

به مرور شرکت ها دریافتند که می بایست خواسته ها و نیازهای مشتریان را مبنای طراحی و ایجاد محصولات و خدمات خود قرار دهند. در این زمان بود که واژه ی مدیریت ارتباط با مشتریان (CRM) شکل گرفته و مفاهیم آن به سرعت اهداف استراتژیک شرکت ها را تحت تأثیر خود قرار داد. با شکل گیری این رویکرد بازار رقابتی سنتی که در آن مبنای رقابت تنها تولید و کیفیت محصول بود به صحنه ی رقابت تنگاتنگ شرکت ها و کسب و کارهای مختلف در کسب اطلاعات و شناخت مشتریان و نیازها و تمایلات ایشان تبدیل شد.

در بازار وسیع و نوین امروز شرکت هایی می توانند به حیات خود ادامه دهند که محصولات و خدمات خود را حول محور تمایلات و ارزش های کلیدی مشتریان شکل داده و در اختیار ایشان قرار دهند.

 

مدیریت ارتباط با مشتریان در آریاکوپلینگ

مجموعه ی صنعتی و تولیدی آریاکوپلینگ به عنوان برند پیشرو در تکنولوژی تولید و محصول با توجه به رویکرد رشد و توسعه متناسب با بروزترین راهکارهای ارائه محصولات و خدمات به مشتریان و همچنین با تجربه ی سالها تعامل سازنده و موفق با مشتریان خود، از ابتدای سال 1396 اقدام به راه اندازی واحد مدیریت ارتباط با مشتریان نموده و پروژه ای بزرگ را در این بخش آغاز نمود.  این پروژه با هدف بررسی عمیق و تحلیل نیازهای مشتریان و دستیابی به راهکارهای ارائه هر چه بهتر محصولات و خدمات کارآمد به ایشان آغاز گردید.

 

همکاری و همراهی بلند مدت با مشتریان مهمترین هدف ماست:

 سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان شامل 4 مرحله اصلی به شرح ذیل است:

  • شناسایی مشتری
  • جذب مشتری
  • حفظ مشتری
  • توسعه ی روابط با مشتری

شناسایی و جذب مشتریان از طریق کانالهای مختلف امری است که در شرکت ها و سازمان ها سالهاست در جریان بوده و تمامی فعالیت ها در این سازمان ها متمرکز بر تبلیغات و جذب مشتری است. در رویکرد مجموعه آریاکوپلینگ مهمترین مرحله در مدیریت ارتباط با مشتریان حفظ مشتری و توسعه روابط با وی است. در این مجموعه با توجه به حساسیت بالای کارایی و عملکرد مطلوب محصولات و خدمات در حفاظت از جان و مال انسان ها، تلاش شبانه روزی نیروهای متخصص و پویای این مجموعه معطوف به شناسایی نیازهای مشتریان و طراحی محصولات و راهکارهایی با بالاترین کیفیت بوده که بیشترین میزان ارزش را که آن هم " تضمین امنیت و آرامش انسان هاست" برای مشتریان به ارمغان آورد.

تمامی کارکنان مجموعه آریاکوپلینگ معتقدند تنها از طریق ایجاد ارزش در زندگی شخصی و اجتماعی مشتریان است که می توان همچنان به عنوان برندی ارزشمند و پیشرو در صنعت فعالیت نمود. این ارزش ایجاد نمی شود مگر با طراحی و تولید محصولات استاندارد با بالاترین کیفیت که در عین زیبایی و چشم نوازی به همراه خدمات مرتبط به ساده ترین روش ها و در سریع ترین زمان ممکن در اختیار مشتریان این مجموعه قرار گیرد.

[ طراحی وب سایت و سئو | امپریال برند ]