مقالات

سلار نازل آریاکوپلینگ

سلار نازل؛ محصول جدید آریاکوپلینگ

سلار نازل نوعی ابزار اطفای حریق است که با الگوی پاشش آب منحصر به فرد خود، قابلیت‌های جدیدی به توانایی‌های پرسنل فداکار آتش نشانی می‌افزاید. سلار نازل در اثر فشار آب به صورت اتوماتیک به چرخش در آمده و ذرات ریز و درشت آب را در جهات مختلف پخش می‌کند. 

وقتی از ایمنی صحبت می‌کنیم، درباره مفهومی گفتگو می‌کنیم که جزء نیازهای اساسی بشر است و در تمام جنبه‌های زندگی‌اش رگ و ریشه دارد. در انجام هرکاری خط قرمز کلی همانا ایمنی بوده است. در راستای آرمان‌ آریاکوپلینگ مبنی بر داشتن جامعه‌ای با فرهنگ ایمنی در برابر آتش و عاری از آسیب‌های ناشی از حریق، این مجموعه همواره به فکر ارتقای ایمنی و بومی سازی علم و فناوری روز در این حوزه است.

 

تولید سلار نازل؛ محصول جدید آریاکوپلینگ

در چند سال اخیر بحث خودکفایی در حوزه‌های مختلف صنعتی-تولیدی و شکوفایی تولید ملی، دغدغه بسیاری از مسئولان، مدیران و فعالان اقتصادی و صنعتی بوده است. ساخت این نازل ویژه، تجلی تولید ملی و بومی سازی دانش روز تجهیزات آتش نشانی در مجموعه آریاکوپلینگ است.

این محصول با درک یک نیاز در این صنعت، در مجموعه آریاکوپلینگ طراحی و به مرحله تولید رسیده است. این ابزار اطفای حریق جدید، سطح جدیدی از قدرت و سرعت در اطفای آتش سوزی را ارائه می‌دهد. سلار نازل مخصوص استفاده در عملیات اطفای حریق است. 

کاربردها و موارد استفاده

کاربردهای نازل سلار عبارتند از:

 • کاهش حجم حرارت، دود و آتش در فضاهای غیرقابل ورود و بسته
 • پیشروی نیروهای آتش نشانی با ایجاد یک سد آبی و مه
 • کاربرد در اطفای حریق زیرزمین‌ها، پارکینگ‌ها، تونل‌های مترو و معادن
 • قابل نصب بر روی سقف در فضاهای با خطر آتش سوزی زیاد
 • کاربرد در محوطه‌های نیروگاهی، پالایشگاهی و صنعتی که برای اطفای حریق نیاز به آب زیادی دارند.
 • قابلیت استفاده به صورت آویزان از پشت بام جهت انجام عملیات اطفا حتی از پنجره ساختمان

استفاده از سلار نازل به به موارد فوق محدود نمی‌شود. گسترش آتش سوزی در یک واحد مسکونی شاید به مرحله‌ای برسد که شاید هیچ روزنه‌ای به جز دودکش باقی نمانده باشد. در این حالت سلار نازل را می‌توان به انتهای یک لوله متصل کرده و از روزنه مذکور وارد ساختمان نمود. یعنی با توجه به شرایط عملیات اطفای حریق، آتش نشان می‌تواند از قابلیت‌های منحصر به فرد سلار نازل بصورت خلاقانه در اغلب موارد استفاده کند. در نهایت این ابزار اطفای حریق در جاهایی که سایر تجهیزات آتش نشانی کاربرد محدودی دارند، می‌تواند به عنوان یک راه حل موثر برای شروع عملیات اطفای حریق تلقی شده و زمان عملیات را کاهش داده و نجات جان افراد را تسریع کند.

این محصول منحصر به فرد در تمامی آزمون‌های مربوطه از قبیل عملکرد، گستردگی پاشش، استحکام مطلوب تحت اعمال فشار آب و... از مدیر عامل سازمان آتش نشانی نمره قبولی گرفت.

مشخصات فنی سلار نازل آریاکوپلینگ

مشخصات فنی این نازل اطفای حریق عبارتند از:

 • ساخته شده از آلیاژ پایه مس بسیار مقاوم به ضربه و خوردگی ناشی از تماس با آب
 • ساختار ویژه با داشتن 12 خروجی با ابعاد مختلف جهت پاشش آب بر روی حریق
 • طراحی و ماشین‌کاری دقیق محل قرارگیری بلبرینگ و روزنه‌های خروجی آب
 • استفاده از بلبرینگ‌های ساخته شده از فولاد ضد زنگ با طول عمر زیاد 
 • قابلیت استفاده از شیلنگ با طول زیاد جهت استفاده در نقاط صعب العبور
 • قابلیت چرخش به صورت اتوماتیک در اثر فشار آب و پاشش ذرات ریز و درشت در تمام جهات (ایجاد مه)
 • دارای شعاع پاشش بیش از 10 متر در فشارهای بالا
 • اتصال رزوه‌ای آسان به انتهای شیلنگ‌های آتش نشانی با استفاده از کوپلینگ تودنده Storz و BS

این ابزار اطفای حریق می‌تواند در آتش نشانی شهری و صنعتی مورد استفاده قرار گیرد. سلار نازل آریاکوپلینگ با دبی و فشارهای مختلف قابلیت طراحی و ساخت دارد. 

سخن آخر

آریاکوپلینگ در راستای آرمان ترویج فرهنگ ایمنی در برابر حریق، همواره بر ارتقای کیفیت محصولات آتش نشانی در سایه کسب و توسعه دانش روز در این حوزه تاکید دارد. امید است همه تولید کنندگان و صنعتگران در حوزه آتش نشانی و سایر حوزه‌های صنعتی و تولیدی کشورمان در راستای این آرمان حرکت کرده و فایده این جنبش ارزش آفرین در شکل ایمنی و آرامش به مردم عزیز ایران بازگردد.

 برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

 

نازل آتش نشانی آریاکوپلینگ سلار نازل

[ طراحی وب سایت و سئو | امپریال برند ]